Arrestohet nga policia autori i disa vjedhjeve në Maqellare të Dibrës.

 

24 vjecari Viktor Rudi nga Shupenza e Bulqizës u prangos nga forcat e rendit pasi bësohet se ka kryer disa grabitje ne Maqellare, duke shkaktuar frike tek banorët.

 

Fillimisht më 23 korrik kishin rënë në pranga dy bashkëpunëtoret e tij, shtetasit E.J dhe R.J ndërsa tani efektivetr e Dibrës kanë bërë të mundur edhe kapjen e Viktor Rudit, për të cilin gjykata kishte dhënë në mungese masën “Arrest me Burg”.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *