Aktualitet

Zgjedhjet, numërimi nisi nga Pusteci

  Ndonëse procesi zgjedhor u mbyll ne orën 20:00, numërimi ne shumicën e KZAZ-ve ne qarqe pritet te nise vetëm ne orët e

më shumë...

Rama-Meta, replika mes njëri tjetrit për zgjedhjet

Pas përfundimit te votimit nuk kane munguar replikat mes Ramës dhe Metës. Në rrjetet sociale...

më shumë...

Shtyrja e votimit me një orë shkaktoi kaos

Vendimi i Komisionit Qendror te Zgjedhjeve per te shtyre deri ne orën 20 te mbrëmjes,...

më shumë...

Llalla: Po hetojmë rastet e denoncuara

Ashtu siç kishte njoftuar edhe me pare Prokuroria e Përgjithshme ka monitoruar procesin e zgjedhjeve…

më shumë...

Sherr në Durrës, policia tregon të vërtetën

Dy persona janë konfliktuar midis tyre në lagjen Nr.17 të Durrësit. Sipas policisë, si pasojë…

më shumë...

Banorët protestë në qendrën e votimit: Prej një muaji jemi pa ujë

  Mungesa e ujit të pijshëm prej një muaj ka bere qe shume banore ne...

më shumë...

Dhunohet vëzhguesi i PS në Elbasan

Një tjetër incident është regjistruar në Elbasan. Në Qendrën e Votimit 2345 raportohet se vëzhguesi...

më shumë...

Dalin detajet nga plagosja e simpatizantit të LSI në Shëngjin

Kanë dalë detajet e para në lidhje me plagosjen e ndodhur në Shëngjin, ku një…

më shumë...

Një i ri tenton të vrasë dy persona në Lezhë

Një tjetër ngjarje e rëndë ka ndodhur në Lezhë një natë më parë, pasi një...

më shumë...

Një i plagosur në Shëngjin, LSI: Rama mban përgjegjësi për incidentet (video)

Një incident me armë ka ndodhur pranë një qendre votimi në qytetin e Shëngjinit.  ...

më shumë...

Rënie e pandalshme e euros, këmbehet me 132.5 lekë

Monedha europiane ka arritur ketë fundjave një rekord te ri, duke u këmbyer me 132.5…

më shumë...

“Të përshpejtohet aplikimi i TVSH-së për turizmin”

Komuniteti i biznesit kërkon të përshpejtojë aplikimin e  TVSH në 6 % brenda këtij sezoni...

më shumë...

Ligji i TVSH në turizëm, i pazbatueshëm

Ligji i TVSH-se i miratuar me shume buje nga qeveria, i cili favorizon njësite akomoduese...

më shumë...

Masa shtesë për monitorimin e zonave turistike

Ndonëse muaji qershor, i cili shënon nisjen zyrtare të zezonit turistik po shkon drejt fundit,...

më shumë...

Festohet Fiter Bajrami, mbushet sheshi “Skënderbej”

Besimtaret myslimane kremtojnë këtë të diel festen e Fitër Bajramit. Besimtaret këtë here u falën…

më shumë...

Bajrami falet në sheshin “Skenderbej”

Pas gati një dekade, besimtaret myslimane rikthehen ne sheshin “Skenderbej” për faljen e Bajramit. Me...

më shumë...

Tuberkulozi, mjekët: S’ka vend për panik, raste të izoluara

Shqipëria nuk rrezikon te përfshihet nga epidemia e tuberkulozit, e shfaqur ditët e fundit ne...

më shumë...

Provimi për lëndët me zgjedhje

Mbyllen provimet e Maturës Shtetërore. Testimi i dy lendeve me zgjedhje është zhvilluar kete te…

më shumë...

RAI për Edi Ramën, artisti që tranformoi pallatet gri të komunizmit

Në rubrikën e artit në faqen e tij në internet, televizioni shtetëror italian RAI, i…

më shumë...

Marjola Moçka sjell ndryshe mollën e Adamit e Evës

Mariola Moçka është një nga studentet më të mira të Universitetit të Arteve. Studion për...

më shumë...

Gjermanët këndojnë shqip, kori i të rinjve interpreton “lule borë”

Kjo është një këngë emblematike shkodrane, por më shumë se asnjë melodi tjetër na ka...

më shumë...

Stilistët i rikthehen traditës

Stilistet gjithnjë e me shume po i rikthehen folkut, motiveve te traditës e kulturës se…

më shumë...

“I paturpi” Tupja: Fjalorët erotike, nuk blihen më fshehtas

Kur ai përktheu Marcel Prust, lexuesit shqiptar u përballën me një lloj letërsie që më...

më shumë...

Rihapet Teatri i Korçës, artistet rrugëtojnë në skenat e rretheve

Tempulli i Artit në Korçë, teatri “Andon Zako Çajupi” rijetëzohet. Përtej faktit që këtë fundjavë...

më shumë...

Të shtëna me armë në Stamboll në paradën e LGBT

Policia turke në Stamboll ka qëlluar me plumba gome dhe kanë përdorur gaz lotsjellës një…

më shumë...

Tmerrohen pushuesit, peshkaqeni del në breg dhe sulmon pushuesit

Një ngjarje e pazakontë ka ndodhur në Majorka, një peshkaqen ka dalë në breg duke...

më shumë...

Gjendet një bombë e Luftës së Dytë Botërore, evakuime masive në Londër

Një bombë e Luftës së Dytë Botërore është gjendur në Londër. Pothuajse e gjithë zona...

më shumë...

Ivanov takon Vuçiç në Beograd

Pas pjesëmarrjes në ceremoninë e inaugurimit të presidentit të ri të Serbisë, Aleksandër Vuçiç, kreu...

më shumë...