Aktualitet

Sali Lushaj padit në gjykatë Taulant Ballën, kërkon 2 mln lek...

Ish-bodygardi i Sali Berishës, Sali Lushaj dhe Avdyl Gjoamkaj kanë paditur në Gjykatë e Tiranës kryetarin e grupit të PS, Taulant Ballën.  
më shumë...

Grupi i fuqishëm i heroinës e kokainës, kapen shqiptarë e...

9 anëtarë të një grupi kriminal të përbërë nga shqiptare dhe italianë jane arrestuar në një operacion të rëndësishëm të policisaë fqinje në
më shumë...

Rama zbulon letrën nga Brukseli: Sjellja e politikanëve...

Përplasja brenda delegacionit shqiptar në Parlamentin Europian duket se ka ngjallur dhe pakënaqësi në radhët e ndërkombëtarëve. Madje shumë prej përfaqësuesve ndërkombëtarë kanë
më shumë...

Maqedoni sot është dita e dytë e seancës për ndryshimet...

Kuvendi i Maqedonisë vijon ditën e dytë të seancës për ndryshimet kushtetuese për ndryshimin e emrit. Edhe sot vijojnë fjalimet maratonë të deputetëve
më shumë...

Telenovela “Babale”, thërritet për të dëshmuar...

Prokuroria e Krimeve të Rënda thërret Drejtorin e Përgjithshëm të Policisë së Shtetit.   Ardi Veliu do të merret në pyetje këtë të
më shumë...

Akuzat për abuzime në spital, Apeli gëzon mjekët e Shkodrës

Mjeket dhe infermieret e spitalit të Shkodrës lihen të lirë edhe nga Gjykata e Apelit.   Shkalla e dytë e gjyqësorit la në
më shumë...

Korrupsion në hipotekën e Shkodrës, mbetet në burg ish...

Gjykata e Apelit në Shkodër lë në fuqi masën e sigurisë “arrest me burg për ish-drejtorin e Hipotekës, Zamir Leka.   Masa është
më shumë...

Vettingu, kalon “klasën” prokurori Adnan Xholi

KPK konfirmon në detyre prokurorin e  Prokurorisë së Përgjithshme, Adnan Xholi. Trupa e KPK me anëtarë Brunilda Bekteshi, Valbona Sanxhaktari dhe Suela Zhegu.
më shumë...

Basha sulmon Ramën dhe AKEP: Duan të shantazhojnë mediat...

Lulzim Basha ka reaguar nëpërmjet një postimi në tëitter në lidhje me paralajmerin e AKEP për regjistrimin që duhet të bëjnë rreth 44
më shumë...