Zgjedhje 2017

Bregu-Bashës: A do gjesh kurajo t’i thuash vetes të v...

Pas deklaratës së kreut të PD-së, Lulzim Basha, ka reaguar anëtarja e kryesisë Majlinda Bregu e cila i ka kujtuar se statuti i
më shumë...

Kundërshtarët kërkojnë “kokën” e Bashës

Dhjetëra figura te rëndësishme te Partisë Demokratike i kane kërkuar Lulzim Bashes te japë dorëheqjen nga posti i kryetarit te Partisë Demokratike si
më shumë...

Socialistët festojnë fitoren

Numërimi i fletës se fundit te votimit i la radhën Edi Rames të falenderonte socialistet dhe gjithë ata që i dhanë fitoren e
më shumë...

Basha: Nuk dorëhiqem! (LIVE)

Kryetari i Partisë Demokratike Lulzim Basha ka marre pergjegjesine per humbjen ne 25 qershor, duke ngrire funksionet e tij deri ne zhvillimin e
më shumë...

Përfundon numri i votave në rang kombëtar, ja si u ndanë...

Kryetati i KQZ-së Klement Zguri, njoftoi përfundimin e procesit të numërimit të kutive të votimit në të gjithë vendin. Në një deklaratë për
më shumë...

Humbja e PD, 19 anëtarë të kryesisë kërkojnë dorëheqjen e...

Një grup anëtarësh të Partisë Demokratike, përmes një deklarate të përbashkët për media, kanë kërkuar dorëheqjen e Lulzim Bashës.   Pas humbjes zhgënjyese
më shumë...

Projekt për zgjedhjet në Ballkan

  Ndërsa në vendin tonë procesi zgjedhor po shkon drejt mbylljes, komisioneri për Zgjerimin Johannes Hahn dhe drejtori i ODIHR-it, Michael Georg Link
më shumë...

Andrea Mano: Zgjedhjet të qeta, por jo të drejta

Dega e Partisë Demokratike në Korçë, ka pranuar humbjen, duke thënë se zgjedhje ishin të qeta, por jo të lira e të ndershme.
më shumë...

Erdogan uron Ramën për fitoren e 25 qershorit

Presidenti i Turqisë Rexhep Tajip Erdogan, ka uruar kryeministrin e Shqipërisë, Edi Ramën, për fitoren e zgjedhjeve elektorale të së dielës.   “Përgëzime
më shumë...

Rama feston për “timonin” (LIVE)

Kreu i socialistëve Edi Rama, mban sot fjalimin e tij të parë pas fitores që PS-së në zgjedhjet e 25 qershorit, nga ku siguroi
më shumë...

Trump i dërgon letër presidentit në ikje, Bujar Nishanit

Presidenti i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Donald Trump, i ka dërguar një letër urimi presidentit në ikje të Shqipërisë, Bujar Nishanit.  
më shumë...

Demiraj kërkoi shkarkimin, Çako pohon se tre shefat e...

Drejtori i Përgjithshëm i Policisë së Shtetit, Haki Çako, në raportin për Policinë e Shtetit për procesit zgjedhor, tha se tre shefat e
më shumë...

Këta janë 140 deputetët e rinj të Kuvendit të Shqipërisë

Po shkon drjt përfundimit procesi i numërimit të votave në të gjithë vendin. Në zgjedhjet e së sielës PS siguroi 74 mnadate, PD
më shumë...

Numërohen 22 kuti në Kavajë, kryeson PS

Janë numëruar 22 kuti nga 84 gjithësej deri më tani në Kavajë për garën për kreun e bashkisë.Në garë janë kandidatët Maksim Kona
më shumë...

Çako bën bilancin për zgjedhjet

Drejtori i përgjithshëm i Policisë se Shtetit e vlerëson si sukses menaxhimin e situatës se rendit dhe sigurisë. Sipas Haki Çakos uniformat blu
më shumë...