Aktualitet

Tërmet i fortë në Greqi, ku ishte epiqendra

Greqia është “shkundur” nga një tërmet, ku magnituda ishte  3.8 ballë. Sipas mediave greke, epiqendra e tërmetit ishte në Marathia, Fokida. Sipas Institutit
më shumë...

Izraeli e dinte planin e Hamasit për sulmin e 7 tetorit, skenari...

Inteligjenca ushtarake izraelite ishte në dijeni më shumë se dy javë përpara sulmeve të 7 tetorit për një sulm të planifikuar të Hamasit,
më shumë...

Parashikimi i motit për ditën e nesërme, çfarë pritet të...

Në Shqipëri, Maqedoninë e Veriut, Luginë të Preshevës dhe Mal të Zi pritet të mbajë mot shumë i nxehtë veror, me diell dhe
më shumë...

Ndërron jetë pacienti në Lushnjë, bashkëshortja bën p�...

Një 51-vjeçare pretendon se bashkëshorti i saj ka ndërruar jetë për shkak të neglizhencës mjekësore. Ngjarja është denoncuar në komisariatin e policisë së
më shumë...

Mbylli fëmijën në shtëpi dhe u largua, e pëson nëna 26-vje�...

Një grua në Selanik do të përballet me drejtësinë, pasi mbylli fëmijën e saj 7-vjeçar dhe u largua. Nënën 26-vjeçare nga Siria përballet
më shumë...

Apeli në Britani la në fuqi “non grata-n”, Berisha: Vazhdoj...

Kreu i Partisë Demokratike Sali Berisha ka reaguar për vendimin e Apelit në Britani, e cila ditën e djeshme la në fuqi vendimin
më shumë...

Dialogu Kosovë-Serbi, Lajçak takohet në Prishtinë me Bislimin

I dërguari i Bashkimit Evropian për dialogun Kosovë-Serbi, Mirosllav Lajçak, do të takohet martën në Kosovë me zëvendëskryeministrin e vendit, Besnik Bislimin. Në
më shumë...

Zbulim i ri: Izraeli e dinte dy javë para për ekzistencën e nj...

Inteligjenca ushtarake izraelite e dinte më shumë se dy javë përpara pushtimit se ekzistonte një plan nga Hamasi për sulm, raportoi transmetuesi publik
më shumë...

“Antikorrupsioni”/ Xhafaj mbledh sekretariatin teknik të...

Pas konstituimit të Komisionit të Posaçëm Parlamentar për Mirëqeverisjen, Sundimin e Ligjit dhe Antikorrupsionin, sot ka zhvilluar mbledhje pjesa bërthamë e Sekretariatit Teknik
më shumë...