Një tjetër parcel kanabisi është zbuluar këtë të shtunë në Tepelenë.  Parcela me 204 rrënjë është zbuluar në fshatin Krahës të Tepelenës, në vendin e quajtur “Rripa e Madhe”, në një zonë të pyllëzuar.

 

Policia thotë se po punon për identifikimin dhe kapjen e autorëve. Katër ditë më parë në fshatin Maricaj të Memaliajt, u zbuluan 130 rrënjë.

 

Ndërkohë që policia e Gjirokastrës ka mbajtur të fshehtë për mediat zbulimin e 6 parcelave me mbi 2 mijë rrënjë kanabis në fshatin Skore të Dropullit. Për këtë ngjarje u arrestuan dy persona, por asnjë informacion nuk u komunikua zyrtarisht.

 

Ndërhë vetëm disa javë më pas janë raportuar për të tjera parcela me kanabis kryesisht në zonën e Tepelenës.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *