Aktualitet

Dhoma e lartë e parlamentit rus ratifikon aneksimin e katër...

Dhoma e lartë e parlamentit rus ratifikoi sot traktatet për të aneksuar katër rajone ukrainase, pas referendumeve të orkestruara nga Kremlini, që Kievi
më shumë...

Nxorën vajzën nuse nga çadra/ Berisha në familjen e të...

Kryetari i PD-së, Sali Berisha ka zhvilluar sot një vizitë në Bubq të Fushë Krujës, në familjen e Martin Jakut, të cilit iu
më shumë...

Nënshkruhet marrëveshja mes Shqipërisë dhe Spanjës për...

Është nënshkruar sot marrëveshja e bashkëpunimit mes Albgaz dhe kompanisë spanjolle ENAGAS, duke i hapur rrugë të dyja palëve për të punuar dhe
më shumë...

Tentoi të kalonte emigrant të paligjshëm/ Arrestohet 22 vje...

Policia e Himarës ka arrestuar një 22 vjeçar, pasi tentoi të kalonte jashtë kufirit 5 emigrantë të paligjshëm.   Në një njoftim, policia
më shumë...

Tetori, muaji dedikuar librit/ Dhjetra aktivitete për të nxitur...

I kthyer tashmë në një traditë, prej vitesh tetori është muaji që i dedikohet librit. E nisur si një fushatë sensibilizimi për të
më shumë...

Zhdoganim në Durrës për Kosovën/ Përfitojnë 1040 kompani q...

Zyrtarisht ka nisur në portin e Durrësit zhdoganimi i mallrave për të gjithë bizneset kosovare.   Pas një periudhe pilotimi prej një muaji,
më shumë...

Berisha uron kreun e ri të FRPD/ Evi Kokalari: Turp të të vij...

Evi Kokalari, prej disa ditësh ka deklaruar se votat për kreun e FRPD janë manipuluar në favor të kandidatit të zgjedhur Besart Xahferri.
më shumë...

Regjistrohen 17 mijë maturantë/ Inters më i lartë në raundin...

17 nga 21 mijë maturantë në total janë regjistruar për vitin akademik 2022-2023.   Pas aplikimeve të raundit të parë, Rrjeti Akademik Shqiptar
më shumë...

Pronat, kompensim deri në 2024/ Ministria e Drejtësisë...

Kompensimi i ish-pronarëve nga agjencia e trajtimit të pronave do të mbyllet brenda dhjetorit të vitit 2024.   Premtimin e bënë drejtues të
më shumë...