Subscribe

20 mijë doza të vaksinës AstraZeneca mbërritën këtë të hënë në Shqipëri, si dhuratë e Greqisë.

 

Ministrja e Shëndetësisë, Ogerta Manastirliu falënderoi në rrjetet sociale shtetin fqinj dhe shtoi se plani i vaksinimit do të vazhdojë pa u ndalur.

 

“🧪 20,000 doza të vaksinës AstraZeneca kanë mbërritur në Aeroportin “Nënë Tereza”, falë ndihmës së Greqisë për Shqipërinë 🇦🇱🤝🇬🇷

#Mirënjohje qeverisë së Republikës së Greqisë për mbështetjen. Solidariteti na bën më të fortë🙏🏼

Do të #vijojmë pa u ndalur me planin kombëtar të vaksinimit, për mbrojtjen e jetës dhe shëndetit të çdo qytetari ✅

#ShqipëriaBuzëqesh🌼.”

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *