Numri i infektimeve me COVID-19 në vend vijon të mbetet i lartë.

 

Nga 7634 testime të kryera janë identifikuar 2383 raste të reja. Qytetet me numrin më të lartë të të prekurve janë Tirana, Durrësi, Vlora dhe Shkodra.

 

Ministria e Shëndetësisë njofton se gjatë 24 orëve kanë ndërruar jetë 3 presona. Viktimat janë dy qytetarë nga Durrësi të moshës 73 vjeç dhe një nga Tirana 85 vjeç.

 

Aktualisht në spitalet COVID janë duke marrë trajtim mjekësor 134 pacientë, nga të cilët 14 janë në gjendje më të rënduar shëndetësore.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *