Dy qytetarë kanë humbur jetën gjatë 24 orëve të fundit në vend. Pacientët që nuk fituan dot betejën me COVID ishin nga Durrësi dhe Lushnja, 48 dhe 61 vjeç.

 

Nga mbi 4 mijë testime të kryera janë identifikuar 1017 raste të reja.

 

Aktualisht në spitalet COVID po marrin trajtim 136 pacientë, nga të cilët 16 janë në gjendje më të rënduar.

 

Ndërkohë, orët e fundit janë shëruar 1,254, duke e çuar numrin e të rikuperuarve në 209,455 që nga fillimi i epidemisë.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *