Nurmi i infektimeve me koronavirus në vendin tonë mbetet i lartë. Ministria e Shëndetësisë bëri të ditur se pas afro 9 mijë e 500 testime të kryera gjatë orëve të fundit kanë rezultuar pozitivë me COVID 2,670 qytetarë.

 

Qytetet me numrin më të lartë të rasteve të reja janë konfirmuar në Tiranë, Shkodër dhe Durrës.

 

Ndërkohë, gjashtë pacientë të tjerë, të moshave nga 36 deri në 84 vjeç humbën jetën.

 

Situata në spitalet COVID duket e qëndrueshme, ku ndodhen të shtruar 134 pacientë. Prej tyre, 13 janë në gjendje më të rënduar.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *