Katër qytetarë kanë humbur betejën me COVID gjatë 24 orëve të fundit në vend. Pacientët që ndërruan jetë ishin nga Berati, Kurbini, Tirana dhe Durrësi.

 

Ndërkohë, nga 1874 testime të kryera, janë identifikuar 296 raste të reja pozitive me koronavirus.

 

Aktualisht në spitalet COVID po marrin trajtim 129 pacientë, nga të cilët 17 janë në gjendje më të rënduar.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *