Superkupa e Europes ne Vizion Plus

UEFA Super Cup 2017 do te jete edicioni i 42-te i ketij eventi te pervitshem futbollistik organizuar nga UEFA, ku perballen mes tyre kampionet ne fuqi te dy kompeticioneve kryesore europiane per klube, UEFA Champions League dhe UEFA Europa League. Ndeshja e ketij viti do te luhet mes Real Madrid, fituesit e sezonit 2016–17 te UEFA Champions League dhe Manchester United, fituesi i sezonit 2016-17 te UEFA Europa League.Ndeshja do te luhet ne Philip II Arena ne Shkup, Maqedoni, me 8 Gusht 2017 dhe do te jete finalja e pare e UEFA-es ne kete vend.