Bukuria shqiptare u përfaqësua në Miss Universe 2019 me vajzën shqiptare të lindur në SHBA, Cindy Marina.

Ajo pak kohë më parë ishte shpallur fituese e Miss Universe 2019, një spektakel I transmetuar ekskluzivisht në Vizion Plus.

Cindy Marina arriti që të përfaqësoj me shumë dinjitet dhe sukses bukurine shqiptare edhe në garën e Miss Universe 2019 zhvilluar të dielën në mbrëmje në Atlanta të SHBA.

Ajo u rëndit në Top 20 nga 90 vajza në total. Cindy ne nje paraqitjet e saj ne skene, i befasoi te gjithe me nje veshje kuqezi me imitimin e Mbretereshes ilire Teuta, qe terhoqi vemedjen edhe te mediave te huaja.

Cindy Marina është 21 vjece dhe ka lindur në Chicago të SHBA. Ajo është vajza e dy prindërve shkodranë që jetojnë në kontinentin e largët, Ardian dhe Kristina Marina.

 

Emri i i saj është frut I pëlqimit që prindëritg e bukuroshes kishin për modelen e famshme Cindy Crawford.

Bjonda simpatike me sy blu, ndjek studimet e larta në “Duke University” në Karolinën e veriut dhe gjithashtu është volejbolliste.

Kujtojme që cmimi prestigjoz I Miss Universe 2019 u fitua nga modelja afrikano-jugore Zozibini Tunzi.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *