Subscribe

Kreu demokrat, Lulzim Basha ka uruar të gjithë besimtarët bektashinjë me rastin e festës së Sulltan Novruzit.

 

Basha tha se kjo festë po i bën bashkë shqiptarët në një rrugë po kaq të ndritur sa kjo e sotmja.

 

“Do ju bëj një urim nga zemra në ditën e “Sulltan Nevruzit” për këtë festë hyjnore të shpresës, të dritës  por dhe demokracisë . Vlerat për të cilat janë bashkuar shqiptarët, dhe po na bëjnë bashkë dhe vazhdojnë të na bëjnë bashkë. Vlerat për të cilat janë bashkuar shqiptarët, besimit në zot dhe për një të nesërme më të mirë dhe në një rrugë që vazhdon të jetë më e ndritur”

Leave a Reply

Your email address will not be published.