Një lagje të pasurish në Kaliforni është shkumbuar nga flakët pak javë më parë.

 

Me qindra shtëpi u dogjën, disa njerëz nuk janë gjendur ende dhe të tjerë ndërruan jetë. Pas kësaj tragjedie, persnazhe të njohur kanë dhënë donacione për t’ju ardhur në ndihmë familjeve të prekura.

 

Këngëtarja me origjinë shqiptare Rita ora është një ndër personat që ka ardhur në ndihmë të këtyre familjeve.

 

Ajo ka mbajtur mbrëmjen e së dielës një koncert dhe shumën e fituar e ka dhuruar. Madje këngëtarja ju ka bërë thirrje edhe fansave të kontribojnë sa kanë mundësi. Nga pamjet e publikuara në rrjetet sociale duket se mbështetja ka qenë e madhe.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published.