Kremlini ka reguar pas deklaratës së Joe Biden për presidentin rus, të cilin e quajti një kriminel lufte.

 

Zëdhënës i Kremlinit, Dmitry Peskov, i cilësoi komentet e bëra nga SHBA “të papranueshme” dhe “retorikë e pafalshme”.

 

“Zëdhënësi Dmitry Peskov tha sot se komentet e Biden që e karakterizonin Putinin si kriminel lufte ishin retorikë e papranueshme dhe e pafalshme”, shkruan TASS.

Leave a Reply

Your email address will not be published.