Udhëheqësi i Koresë së Veriut, Kim Jong Un ndodhet në rrezik të madh për jetën, pas një ndërhyrjeje kirurgjikale kryer së fundmi, shkruan CNN.

Inteligjenca amerikane është duke e monitoruar me vëmendje Kim Jong- Un. Ai kishte munguar edhe në datëlindjen e gjyshit të tij. Kjo ka nxitur edhe më shumë dyshime se gjendja e tij shëndetësore është përkeqësuar.

Deri më tani, një burim për inteligjencën amerikane ka konfirmuar se Kim Jong- Un i është nënshtruar një ndërhyrjeje kirurgjike për shkak sepse ka pasur probleme kardiovaskulare pas konsumimit të tepër të duhanit, mbipeshës dhe orëve të gjata të punës.

Një burim për CNN pretendon se pas kësaj ndërhyrjeje, Kim Jong Un po shërohet në një vilë në Hyangsanku, i cili po monitorohet nga mjekët.

One thought on ““Kim Jong-Un në gjendje të rëndë shëndetësore”

  1. Mose u shqetsoni,nuke ha mortja mut,ai e ka hake ta jane krokodilte,jo te uriturit,se ata te uriturit e gelltisin me nji here.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *