Chelsea i Sarrit vazhdon te perjetoje nje nga momentet me te erreta .

Blute deshtuan ne shtepi teksa u munden nga Manchester United ne raundin e 1-8 te FA CUP . Ne Stamford Brixh perfundoi 0-2 per djajte e kuq me projektin e teknikut italian qe kthehet ne nje deshtim total .

Per skuasdren e Solskjear mjaftoi nje pjese loje me protagonist te mbremjes edhe nje here Pol Pogba .

Fillimisht ishte Ander Herrera ne minuten e 31 pas nje pasimi te francezit . Me pas Pogba ne minuten e 45 dyfishoi shifrat nje rezultat qe nuk do te ndryshonte deri ne fundin e takimit .

Nje hakmarrja per finalen e 2018 per Manchester United qe nen drejtimin e Solskjar arrin fitoren 10-te ne 12 ndeshje .

Nderkohe per teknikun italian Sarri qe tashme ka kunder edhe tifozet e tij mbetet kupa e Liges dhe Uefa Europa League per te shpetuar nje sezon teper negative.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *