Teksa përplasjet e përgjakshme mes Izraelit dhe Palestinës kanë hyrë në javën e dytë, Nadeen Abed al Lateef, vetëm 10 vjeçe, ka parë më shumë skena të forta dhune sesa shumica e njerëzve mund të kenë shikuar gjatë gjithë jetës së tyre.

 

Ajo i drejtohet me një mesazh Amerikës: “Ne po vdesim. Nuk e meritojmë këtë. Ndaloni së furnizuari më armë pushtuesit. Kjo është mënyra e vetme si ju mund të na ndihmoni.”

 

E mitura foli për NBC News të dielën, dita më vdekjeprurëse deri më tani në konfliktin e përshkallëzuar midis Izraelit dhe Hamasit.

 

Në Gaza kanë humbur jetën 212 persona, përfshirë 61 fëmijë, ndërsa në Izrael kanë ndërruar jetë 10 persona, dy prej të cilëve ishin fëmijë.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *