Seria e 33 fitoreve radhazi ne shtëpi per Juventus përfundoi ne javen e 35 te Serisë A, duke shtyre per momentin festen e titullit kampion. Barazim 1-1 ne derbi mes “Zonjës se Vjetër” dhe Torinos me keta te fundit qe respektuan traditën, duke zhvilluar nje nga ndeshjet me te mira te sezonit.

 

Një ndeshje fantastike per te ashtuquajturit “granata”, te cilët u bene skuadra e pare qe nuk humbasin ne Juventus Stadium. Pas nje pjese te pare pa gola, por me mjaft vuajtje per miqtë, ishte ekipi i teknikut Mihajloviç qe fale Ljajiç gjeti rrjetën ne minutën 52 te takimit.

 

Gjithsesi situata u be mjaft e vështire per Torinon kur 5 minuta me vone mbeti me nje lojtar me pak pas daljes me te kuqe te Akuah. Por ai qe shpëtoi nderin e Juventus ishte Higuain, i cili ne minutën e 2 te shtesës shënoi golin e barazimit ne rezultatin përfundimtar 1-1.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *