Edhe xhamia Al-Aksa në Jeruzalem është përfshirë nga flakët. Pamjet tregojne tym dhe flakë qe del nga çatia e xhamisë.

Mediat njoftojnë se zjarri shpërtheu mbrëmjen e së hënës thuajse ne te njejten ore kur ndodhi tragjedia ne katedralen e Parisit.

Fatmirësisht nuk raportohen dëme në njerëz.

Zjarrëfikësit kanë ndërhyrë në kohë për të vënën nën kontroll flaket në pjesën jugperëndimore të kompleksit Al-Aksa.

Ndërhyrja e shpejtë ka bërë të mundur edhe ruajtjen nga zjarri të një prej objekteve me te vjetra te besimit mysliman.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *