Në një bisedë në “Ferma Vip” Gledis, i njohur si “Buçko” ka rrëfyer më shumë rreth pasionit të tij për kuzhinën. Ai i’u ka treguar fermerëve si u bë viral në Tik-Tok. “Buçko” zbuloi strategjitë e fillimit të postimeve të videove dhe epitetet që i’u vendoste ingridientëve, duke fituar kështu audiencën.

 “Isha në karantinë dhe duke qenë se u mërzita duke ndenjur, postova një video në Tik-tok. Hodha një video duke gatuar, kisha bërë një byrek edhe ajo video u bë virale. Ishte ai momenti i Tik-Tokut që të gjithë ishinë shumë të interesuar. Hodha edhe një video të dytë. U inspirova shumë tek të jashtmit. Më vonë vazhdoja të hidhja video edhe me zë, kjo rriti edhe më shumë audiencën. Madje unë ndyshoja edhe fjalët, psh qepës i thoja granatë gazsjellëse, hurdhës orbit shqiptar, karrotës dashuria lepurushit, miellit i thoja mall Londre. Me këto epitetet morri vrull Tik-Toku dhe kështu kam vazhduar. Kështu ka lind çdo gjë”, është rrëfyer Buçko./vizionplus.tv

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *