Zgjedhjet parlamentare të 25 qershorit 2017 në Shqipëri do të pasqyrohen minutë pas minute në faqen e web-it të Vizion Plus, www.vizionplus.tv dhe në aplikacion.

 

Krahas informacioneve në kohë reale, Vizion Plus ofron dhe pasqyrimin “live” të gjithë procesit të numërimit. Të dhënat që vijnë në databazë nga qendrat e votimit në rang kombëtar, përkthehen në mënyrë automatike në mandate, bazuar edhe në formulën ‘Ad-hont”. Ndarja e mandateve për të 12 qarqet e vendit pasqyrohet edhe grafikisht.

 

Në këtë sistem online që ofrohet në faqen www.vizionplus.tv do të mund te aksesoni dhe numrin e votave në rang kombëtar, por dhe përkthimin e tyre në përqindje, për të 18 partitë e regjistruara në Komisionin Qendror të Zgjedhjeve.

 

Pasqyrimi në kohë reale i rezultateve do të nisë menjëherë me procesin e numërimit në të gjithë vendin. I gjithe informacioni aksesohet nga te gjitha pajisjet fikse dhe të lëvizshme, si PC, tablet e celular me apo pa aplikacion. Na ndiqni!

5 thoughts on “Zgjedhjet dhe rezultatet “live” në www.vizionplus.tv

 1. UROJ DHE DESHIROJE QE RAMA TE QEVERISE I VETEM,PA KRIMINELIN META ,QE ESHTE DHE FIGURA ME E URRYER E KOMBIT SHQIPTARE ,

 2. Po Rama ska aftesi drejtuese shoki -_-‘
  Te gjithe qe njoh nga PD jane te pakten me arsim te lart. Te gjithe qe njoh nga PS jane jo vetem pa arsim te lart por edhe super te inkriminuar!!!
  Dhe mbi te gjitha me me shume aftesi per te vjedhur sesa per te drejtuar nje shtet.
  Dikush thote.. duhet ti besh nenen kti populli qe te te quaj baba!!!!
  Juve i’u kenaqi Enver djali, kush kishte te ardhura e prona e pasuri e barazoi me jevgun qe lypte ne rruge dhe keshtu.. Dhe Rama djali si biri i Enverit po ben te njejten gje me kete popull qe nuk ndalon se kerkuari dike qe ti ndeshkoje nje menyra qesharake me taksa, pervec se mbi rrogen dhe biznesin e vogel etj etj..Kti populli te pa arsimuar i pelqejn pallatet e pikturuar ose sheshi sepse vendit keto i duhen. Vetem se keto nuk ushqejne njeri as me ushqim e as me prona ose pasuri te tjera pervec se ate qe i ben. Me shume papunesi do te kete pasi tullacit i duket vetja inteligjent por krahasuar me disa te tjere eshte nje 0 e madhe. Edi edhe mund te fitoje por ne 4 vitet e para nuk pash as edhe nje ndryshim te vetem!!
  Berisha ne 8 vjet premtoi qe do bente rruget ne cdo cep te shqiperise, internet ne cdo shtepi, kompjuter ne cdo shkolle dhe mundesisht ne cdo shtepi, hoqi vizat, droga ne nivele minimale, u futem ne nato, taksat ne minimum e shume gjera te tjera..
  U zgjata shume, por pa arsye. Ky popull nuk ka per tu bere ndonje here!

  1. o injorant shih reth e rotull sec kane bere ata te PS,s, e bej pak llogarite, internet ka the ne “SOMALI E MONGOLI” e bile kto dy vende kane patur internet me perpara se ne! por ty si dhe disa te tjere ti paskan qerruar syte PDja dhe ma merr mendja qe nuk ke qene ndonjehere jashte shtetit qe mund te besh krahasimin!!!!!!!!!!!!!

   1. URIME!! PSs inshallah vazhdon me te njetin ritem kete kater vjecar, e te mos e prishi doren sepse ne keto kater vitet e qeverisjes e ka qare zanatin e jane treguar shume te forte kundrejt sulmeve te pa para te te semureve te PDS e treguan vehten jo vetem te pa afte gjate qeverisjes se tyre por shume xheloze, hakmarres e mosmirnjohes, une nuk kam pare udheheqes me te mire se sa PS deri tani, e pa besueshme, une kisha pershtypje tjeter per ta. tashme kam ndryshuar pershtypje nga ajo thenja e vjeter qe shqiperia nuk behet, BEHET per ata qe duan the e shohin realitetin !!!!!!!!!!!

 3. Populli shqipetar votoj. Shume analiste (tani jame duke pare Tv abc, date 26 ora 21 30, me Bashkimin etj) thone: ”ska mundesi, te ikin kaq te rinje nga Shqiperia se e shikojne te pa mundur per te jetuar ne Shqiperi dhe perseri votohet PS-ja” (qe per te gjithe eshte e kjarte se rroga ne shqiperi nuk eshte si ne Gjermani, por keta ”analiste” e kane te pa kjarte). Edhe nuk kane akoma te kjarte se populli shqipetar nuk voton me te mirin (se te mire nuk ka), por voton ate qe eshte me pak i keqi, dhe populli shqipetare (deri sa PD ka ne udheheqje Berishen), populli gjithmon beson se Rama ashte shume me pake i keq se sa Partia qe drejtohet nga Berisha. Por keta ”analiste” hiqen te paditur, bejne sikur nuk i kuptojne shkaqet qe populli i thjeshte i kuptone shume mire.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *