Jude Bellingham vlen më shumë se gjashtë shtete pjesëmarrëse në Euro 2024 sipas një studimi të ri, me Anglinë që ka ekipin më të shtrenjtë në këtë garë.

Ai shënoi 23 gola dhe bëri 12 asistime për ekipin e Carlo Ancelottit në të gjitha garat, duke përfshirë tri në Ligën e Kampionëve, kompeticion të cilin e fitoi për herë të parë në karrierë gjatë këtij muaji.

Si rezultat i formës së tij, vlera e Bellingham në treg është rritur tej mase. Sipas një raportimi nga Safebettingsites, ish-mesfushori i Birmingham Cityt, vlen 153 milionë euro.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *