Pesë persona kën humbur jetën këtë të martë në Brazil, pas të shtënave me armë zjarri që kanë ndodhur në një Katedrale Katolike.

 

Ngjarja ka ndodhur në një nga qytetet më të populluar në Brazil, në Sao Paulo, ku sipas mediave ndërkombëtare një person i armatosur është futur në Katedralen Metropolitane ku po mbahej një meshë dhe ka filluar të qëllonte me armë.

 

Informacionet bëjnë me dije se nga të shtënat kanë humbur jetën katër persona si dhe është vetëvrarë autori i kësaj ngjarje.

 

Ndërkohë nuk dihen ende motivet e kësaj ngjarje.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *