Policia e Tiranës ka parandaluar përshkallëzimin e një konflikti për motive pronësie mes tre personave.

Në kuadër të operacionit “Prevention” u bë kapja dhe arrestimi i shtetasit Xh. N., 38 vjeç, dhe u procedua në gjendje të lirë shtetasi I. N., 33 vjeç, të dy banues në Pezë Helmës.

 

Këta dy shtetas janë konfliktuar dhe kanë kanosur për motive pronësie, fqinjin e tyre, shtetasin J. C.

Gjatë kontrollit të banesës së 38-vjeçarit të arrestuar, shërbimet e Policisë kanë gjetur dhe sekuestruar 1 armë zjarri automatik dhe sasi municion luftarak./vizionplus.tv

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *