5 patrulla te policise rrugore ndodhen ne akset nacionale te Qarkut te Korces.

 

Ne gje e tille eshte bere me dije nga Drejtoria Vendore e Policise se Qarkut Korce.

 

I njejti burim tha për Vizion Plus se 3 patrulla te tjera jane ne levizje ne qytetin e Korces, nderkohe qe 3 patrulla te tjera patrullojne ne qytetet Pogradec, Erseke dhe Bilisht.

 

Ky perqendrim i perforcuar i patrullave te Policise se Qarkullimit Rrugor, ne akset nacionale dhe qytetet e Juglindjes ka ardhur pas situatave te renduara ditet e fundit nga reshjet e debores dhe temperaturat qe kane shkuar disa grade nen zero.

 

Gjithnje sipas sektorit te Policise Rrugore gjate ketyre diteve, nuk eshte lejuar asnje mjet te qarkulloje ne akset me probleme pa qene me pare te pajisur me zinxhire.

 

Gjate ketyre diteve Policia e Qarkullimit Rrugor ka pasur nje bashkepunim me te gjitha institucionet me qellim shmangien e problemeve ne qarkullim.

 

Deri ne keto momente nuk raportohen aksidente te renda ndersa pranohet se ka pasur aksidente me deme materiale.

 

Policia e Qarkullimit Rrugor vazhdon t’i kerkoje drejtuesve te mjeteve te evitojne qarkullimin ne zona te rrezikshme kryesisht naten dhe ne oret e para te mengjesit per shkak te trashesise se debores dhe ngricave ne rruge.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *