Subscribe

Kryeministri Edi Rama, nga Brukseli,  u shpreh se ndihet keq që ndodhet në Evropë si mik dhe jo si pjesë e familjes evropiane.

 

Pas perfundimit te Samitit, Rama nuk kurseu as ironinë teksa u shpreh se rruga drejt integrimit do të vazhdojë dhe shpreson që shekullin tjetër vendi ynë të jetë pjesë e BE-se.

 

“Jemi evropianë dhe duam të gjendemi mes evropianëve. Ndihesh keq sepse ne ende nuk mund të jemi këtu si evropianë, por si miq në një shtëpi të ndarë. Është shumë shqetësuese që edhe sulmi i një pandemik në shkallë globale, një shumë tragjik dhe as një luftë kaq kërcënuese që mund të shndërrohet në një luftë tragjike globale nuk kanë mundur t’i bëjnë bashkë. Ne kemi shumë për të bërë dhe nga njëra anë unë mendoj që ne kemi bërë dhe bëjmë shumë për të mbështetur idenë e presidentin Macron për objektivin që është politik e strategjik i dëshiruar. Ne do të vazhdojmë me rrugën drejt anëtarësimit me shpresën që shekullin tjetër të jemi anëtar. Do përballemi me një Bullgari këtu, një Bullgari atje”, u shpreh Rama.

2 thoughts on “Rama nuk kursen ironitë: Shpresojmë që shekullin tjetër të bëhemi pjesë e BE

 1. This is the bigest Bullshit I ever heard.
  If Bulgaria is the problem what is Europe is doing about it?
  The truth is
  we are in 21st century and Europe still live in the past.
  Back to the 19th of century Racists still running the Europe.
  The best option for balkan is China 🇨🇳 or US 🇺🇸
  Fuck the Europe
  We will never be exempted by corrupted politicians in Europe
  We need to stand up and look for new alternatives.

 2. Leri lloqet e Kavajes edvin,ti ske plotsuar asnji kushte qe te hapen negociatat me BE.Gjeja me e malle qe ti ke bere kto 9 vjet eshte korrupsioni i pa kontrollua nga askush,krimini e organizuar. Administrata e mbaruar,drejtesia e komanduar nga ju,policia e nenshtruar po nga ju,pa punsia e madhe rrogat me te ultat ne rajon,cmimet ne stratosfer.Me kto rroga qesharake,ti bashke me miinstreshat tuaja duhet ti thirni mendjes,ndaloni vjedhjet e plackitjet,jepni serjozitetin e duhur shtetit e polullit te stervuajtur.Po filluat te merreni me problemet serioze te vendit atehere keni te drejte te kerkoni tju hapen negociatat me BE.Pa hequr kto vese kriminale Europa ju ka mbydhur,e vazhdon tju mbaje dyert e mbyllura sh edvin.Mos mendo se shqiptarte jane budallenj e te besojne ty e hajdutve tuaj,boll me rrenat e mashtrimet tuaja,duke fajsuar tjerte pa drejtesisht,te fala per heren tjeter.

Leave a Reply

Your email address will not be published.