Një hajdut është arrestuar në kohë pas ndërhyrjes së Patrullës së Policisë Rrugore teksa tentonte të grabistë me forcë nga qafa varësen një shtetaseje.

Ngjarja ka ndodhur rreth orës 13:00 të kësaj të hënë, te mbikalimi në Fushë Krujë, kur një shtetase duke pritur linjën e transportit publik, i është afruar një person dhe i ka marrë me forcë nga qafa varësen dhe është larguar me vrap.

Patrulla e Policisë Rrugore që ishte me shërbim në afërsi të stacionit, ka ndërhyrë menjëherë duke u vënë në ndjekje të personit.

Pas disa minutash bënë të mundur kapjen e tij.

Shtetasi I arrestuar në flagrancë është A.Ç., 31 vjeç, banues në Kurbin I cili akuzohet për vjedhje me dhunë.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *