Zbardhen detaje nga zjarri në sanatoriumin e Korçës, ku mbeti i lënduar një pacient.

Mësohet se 62-vjeçari ka qenë duke u trajtuar me oksigjen dhe për një moment ka hequr maskën e oksigjenit, më pas ka ndezur një cigare, duke shkelur çdo rregull mjekesor.

Kjo ka shkaktuar flakë të menjëhershme, të cilat i kanë dëmtuar fytyrën, ndërsa janë djegur edhe pajisjet e oksigjenit.

62-vjeçari është shtruar në pavijonin e djegieve duke u trajtuar.

Kjo është hera e dytë që në sanatoriumin e Korçës bie zjarr në dhomat e pacientëve. Hera e parë ishte një vit më parë, ku në një nga dhomat ra zjarr, pasi pacientët përdornin pajisje elektroshtëpiake.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *