Policia e Elbasanit ka arrestuar babain dhe dy djemtë e tij, pasi tentuan të kultivonin kanabis. Ndërsa shpallet në kërkim bashkëpuntori i tyre A.S., 28 vjeç.

Në pranga përfunduan I.H., 69 vjeç dhe dy djemtë A.H., 34 vjeç, dhe E.H., 40 vjeç, të tre banues në fshatin Balldren.

Në bashkëpunim me njëri- tjetrin, kishin kultivuar bimë narkotike në fshatin Jetesh të Elbasanit.

Materialet hetimore i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës Parë Elbasan,  për veprimet e mëtejshme proceduriale.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *