Mbrëmjen e djeshme është zhvilluar ndarja e çmimeve në “Brit Awards”. Në këtë event të rëndësishëm kanë qenë të ftuara edhe këngëtaret shqiptare Rita Ora dhe Dua Lipa.

 

Rita Ora kishte zgjedhur një fustan transparent për të parakaluar në tapetin e kuq, por Dua Lipa mund të themi se ka bërë komplet të kundërtën e saj.

 

Dua ka veshur një kostum të zi, të thjeshtë dhe është shfaqur shumë natyrale. Ajo i ka lënë pas veshjet transparente duke u paraqitur me një look ndryshe nga ç’jemi mësuar ta shohim në të tilla evente. Madje kostumin e Duas mund ta cilësojmë si një “surprizë”. Këngëtarja ka qenë e nominuar edhe për çmimin “Critics Choices”, të cilin e fitoi Rag’n’Bone Man.

 

 

Leave a Reply

Your email address will not be published.