46 kilogramë lëndë narkotike Cannabis Sativa, si dhe disa fidanë kanabis janë sekuestruar në kuadër të operacionit të koduar “KANIONET” në Tepelene.

Forcat e rendit bënë të mundur arrestimin në flagrancë të shtetasit: A.Z., 42 vjeç, banues në Vlorë.

Nga kontrolli i ushtruar në banesën e tij në fshatin Nivicë, Policia gjeti dhe sekuestroi në cilësinë e provës materiale rreth 46 kg lëndë narkotike Cannabis Sativa, si dhe në oborr dhe në afërsi të banesës u gjetën disa kubikë ku ishin kultivuar fara kanabis .

Materialet për shtetasin e mësipërm i kaluan Prokurorisë Pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Gjirokastër për veprat penale “Kultivim i bimëve narkotike” dhe “Prodhim dhe shitje e lëndëve narkotike”,.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *