Subscribe

Kryeministri Rama I është me ironi sulmeve nga presidenca dhe opozita në lidhje me nismën e re të luftës kundër krimit të organizuar dhe aseteve që  burojnë nga veprimtari kriminale por edhe pjeseve të kalbura të sistemit te drejtësisë që ai e quan KÇK.

 

Rama shkruan se pret edhe më tepër reagime idiotike ndaj paketës më agresive ligjore, që një qeveri ka formuluar ndonjëherë në këta 30 vjet.

 

 

Pres shumë më tepër reagime idiotike ndaj paketës më agresive ligjore, që një qeveri ka formuluar ndonjëherë në këta 30 vjet, kundër krimit të organizuar dhe aleatëve të tij në sistemin e vjetër e të korruptuar të drejtësisë! S’kemi dëgjuar gjë akoma,po ama s’kanë parë gjë akoma!

 

Rama shton se ky operacion I ri I prezantuar nga qeveria këtë të hënë, nuk dublon dhe as anashkalon asnjë institucion që po del nga reforma në drejtësi si BKH dhe SPAK.

 

 

Operacioni Forca e Ligjit (OFL) as nuk dublon, as nuk pengon, as nuk anashkalon institucionet që po lindin nga Reforma në Drejtësi, po është  komplementar me to dhe do t’i bëjë një shërbim të madh shoqërisë, në këtë fazë tranzitore të sistemit të drejtësisë! Kaq për momentin.

One thought on “Rama ironizon: Pres më shumë reagime idiotike mbi paketën më të ashpër antikrim në 30 vjet

  1. Ju meritoni te gjithe kokrren e plumit,me fidhu te plaku i vicidolit,lir floririn,lul hajdutin e 230.000.000 milion eurove edvin narkomanin se bashku ne krahe te tyre edhe mona.Ju jeni qenia e gjalle me e ndyra,te pa ngopur kriminele,slate gje pa vjedhur e plackitur.Ky narkomani thote prisni edhe pak sa ta mbushi bunkierin qe ka ndertuar ne surrel me parate e vjedhura.Kta te gjithe pa perjashtim jane bashkpuntor te mose lejojne reformen e drejtesise,mbasi nuke justifikojne milionat e pasurite e pa tundshme.Kto jane arsyet qe kta dhomotisin sikur luftojne njeri tjetrin,per KCk,per reformen,e per referendumin,prradhat e tyre sa per te mashtruar opinioni.

Leave a Reply

Your email address will not be published.