Subscribe

Liqeni ka qene i qete, por vallja ka dallgezuar fuqishem mbrëmë ne qytetin e Pogradecit.

Nje atmosfere e pakrahasueshme është krijuar dje, fale koncertit te Maratones “Kenge Moj”.

Kete here stafi artistik dhe Vizion plus kane zgjedhur Teatrin e ri veror , pikerisht buze liqenit , per te zhvilluar eventin.

 

SELAMI KOLONJA

KENGETAR

“Kenge moj” dhe maratona eshte e bere pjesë  e gjithë shqiptarëve.

 

AUREL THELLIMI – KENDETAR

Eshte kenaqesi, eshte emocion. Jam afer qyteteve te mia te zemres. Eshte muzika e shpirtit, e serenatave! Muzika nga ne ka dale.

 

Kenget e njohura te Fondit te arte te muzikes popullore, jane kenduar masivisht nga artistet dhe publiku.

 

Gjithashtu hitet e reja te sezonit jane pritur ngrohtesisht nga spektatoret, por jane duartrokitur fort dhe kenget ku u kendohet vajzave te Pogradecit dhe qytetit.

 

Ky spektakel organizuar fale mbeshtëtjes se Bashkise Pogradec e kryetarit te saj. Z. Ilir Xhakolli, ka rikthyer jo vetem deshiren per eventet e munguara per shkak te pandemise, por dhe optimizmin e energjine pozitive te pogradecareve e pushuesve te shumte qe ne kete sezon i japin qytetit nje pejsazh e atmosfere te jashtezakonshme qytetit.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *