Dy vëllezër me rrezikshmëri të lartë shoqërore u arrestuan nga policia e Dibrës në fushën e krimit ndaj personit dhe pronës.

 

Operacioni i koduar “Tartaj” u zhvillua në orët e para të mëngjesit të kësaj të marte.

 

Si rezultat u kapën dhe u arrestuan shtetasit:

 

  1. K, 36 vjeç,
  2. K, 28 vjeç, banues në fshatin Tartaj, njësia administrative Zall Dardhë, Dibër (vëllezër)

Këta shtetas u kapën në orët e para të mëngjesit në një banesë në fshatin Tartaj, duke festuar daljen e një shoku të tyre nga burgu.

 

Arrestimi i tyre u bë pasi më datë 06.04.2018, në bashkëpunim me njëri – tjetrin dhe me vëllanë tjetër, shtetasin Rr. K, (i arrestuar ditën e ngjarjes nga policia), në fshatin Nezhaj,  Dibër, kanë plagosur me armë zjarri në oborrin e banesës së tij shtetasin E. Ç, 24 vjeç, për motive hakmarrjeje.

 

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *