Kryeministri sllovak Robert Fico u plagos në  të shtënat me armë zjarri  pas një takimi të qeverisë, njoftoi të mërkurën agjencia e lajmeve TASR.

TASR citoi nënkryetarin e parlamentit Lubos Blaha të thoshte se Fico u qëllua dhe u plagos.

Lexo edhe :

Related Posts

Një dëshmitar i Reuters tha se dëgjoi disa të shtëna dhe se pa një burrë të arrestuar nga policia.

Dëshmitari i Reuters tha se ai pa zyrtarë të sigurisë duke futur dikë në një makinë dhe duke u larguar. /vizionplus.tv

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *