Gruaja e cila u qellua me armë brenda Kongresit të SHBA dhe më pas gjeti vdekjen, ishte një veterane e aeronautikës amerikane.

Ashli Babbit, një nga 4 viktimat e protestave të dhunshme, u qëllua me armë nga një agjent me armën e shërbimit.

 

Ajo ishte një mbështetese e zjarrte e Donald Trump dhe kjo konfirmohet edhe nga rrjetet sociale kuj postonte herë pas herë mesazhe në mbështetje të Presidentit në detyrë.

Për vdekjen e Ashli Babbitt në ambjentet e Capitol Hill, ka nisur tashmë një hetim.

Media ndërkohe kanë nxjerr pamje nga momenti që ajo është qëlluar nga agjenti i policisë.

 

 

One thought on “Momenti kur veterania e aeronautikës qëllohet për vdekje në Kongresin e SHBA

  1. Nje SKANDAL i vertet si vritet ajo me ate gjakftoftesi çfar rreziku paraqite ajo kur nje kohe ne prezencen e saje kishte dhe forca policie. TURP

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *