Presidenti Ilir Meta do të mbledhë ditën e martë në orën 11:00 partitë e vogla opozitare.

 

Në takim do të jenë prezentë kreu I LZHK, Dashamir Shehi, I PR, Fatmir Mediu, I PDK, Nard Ndoka, i PAA, Agron Duka dhe ai I PBDNJ, Vangjel Dule.

 

Takim është kërkuar nga vetë partitë e vogla ndërsa në fokus do të jetë kriza politike në vend.

 

Partitë e vogla së fundmi kanë zhvilluar dhe një takim me ambasadorin e BE si dhe të vendeve të tjera ku kanë diskutuar për situatën e vështirë politike.

 

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *