Këshilla e ish-kryeministrit Sali Berisha për kreun e PD-së, Lulzim Basha pas kërkesës së ambasadores Yuri Kim për largimin e tij, është që të zbatojë ligjin.

 

Ai shprehu mbështetjen për ligjin e dekriminalizimit dhe shtoi se beteja për të vërtetën duhet të shkojë deri në fund.

 

“Bashës do t’i sugjeroj gjithnjë dhe do të insistoj të zbatojë ligjin dhe vetëm ligjin. Ligji i dekiriminalizimit është një nga meritat kryesore të Bashës dhe të opozitës. Kam qenë mbështetës i fuqishëm dhe jam i vetingut të politikanëve. Është Edi Rama që ka kundërshtuar dhe hodhi poshtë, nuk pranoi ta votonte.”

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *