Gjendet trupi i gruas që u mbyt sot në mëngjes në Gjipe të Himarës.

Mirela Rama kishteg dal në det në orën 06:00 të mengjesit me një varke bashkë me bashkëshortin e saj, djalin dhe një punëtor.

Familja Rama doli për të mbledhur rrjetat e peshkimit mirëpo stuhia u afrua shpejt dhe deti i trazuar bëri që varka të përmbysej.

Robert Rama 50 vjec, djali i tij 25 vjec dhe punëtori Fatjon Resulahj u shpëtuan nga roja bregdetare ndërsa gruaja Mirela Rama 50 vjece u gjend rret orës 12:00 e mbytur në det.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *