Nga zjarri që përfshiu një ndërtesë në qendër të Barcelonës humbën jetën katër anëtarë të një familjeje. Mes viktimave ishin dy fëmijë, dy moshën 1 dhe 3 vjeç.

 

Katër persona të tjerë që jetonin në ndërtesë arritën t’iu shpëtonin flakëve falë shërbimeve zjarrfikëse.

 

Një rast i ngjashëm u regjistrua edhe një vit më parë në Katalonjë, ku flakët që pushtuan një ndërtesë vranë katër persona dhe plagosën 17 të tjerë.

 

Zjarri ndodhi në një ish-fabrikë bojërash në qytetin e Badalona, ​​ku strehoheshin rreth 150 njerëz, shumica e të cilëve ishin të huaj.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *