Kreu i opozitës, Lulzim Basha i është kundërpërgjigjet kreyt të qeverisë, ku thekson se siç mbronte Elvis Roshin dikur, mbron sot Taulant Ballën.

 

Përmes një postimi në Twitter kreu demokrat, shkruan se të vetmen zgjidhje për të dalë nga llumi në politike sheh vettingun.

 

“Avaz i vjetër i kryekaragjozit sa herë kapet mat. Siç mbronte Roshin, po mbron sot Ballën. Vetingu i politikanëve do ta pastrojë këtë llum dhe do t’ju kthejë qeverinë njerëzve!”

 

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *