Nga Turqia, mes kaosit dhe numrit të lartë të viktimave, vijnë edhe lajme të mira.

 

Ekspertët e kërkim-shpëtimit kanë arritur të nxjerrin nga rrënojat një vajzë dy muajshe.

 

E mitura, ndonëse prej tre ditësh ishte mes rrënojave dhe të ftohtit, është nxjerrë gjallë dhe e shëndetshme.

 

Ajo menjëherë u dërgua në autoambulancë për t’i dhënë ndihmën mjekësore.

 

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *