Shqipëria po përballet me Kazakistanin në këto momente në fushën e blertë të “Air Albania”. U deshën vetëm 16 minuta lojë që Kombëtarja Shqiptare të shënonte dy herë.

 

Golat u shënuan nga Sokol Cikalleshi dhe Ismajlaj brenda 7 minutash. Por vetëm pak sekonda më vonë, kur kuqezinjtë ishin ende duke festuar, kazakët befasuan me një gol nga mesi i fushës.

 

Rezultati është 2-1, ndërsa ndeshja është e vlefshme për Ligën e Kombeve.

Leave a Reply

Your email address will not be published.