Uefa Champions League rikthehet pas një pushimi më shumë se 2 mujor dhe ofron menjëherë duele spektakolare.

Në takimet e para të 1/8 që do transmetohen sonte në platformen TRING, bien në sy përballjet fantastike Atletico Madrid vs Liverpool dhe Borusia Dortmund vs PSG.

Vëmëndja kryesore do jetë e përqëndruar në “Wanda Metropolitano” aty ku dy skuadra të forta do ti japin jete një dueli emocionues. Favorit në leter falë edhe formës mbrëselënese që po kalon në kampionatin anglez është Liverpool.

Të kuqtë kanë pak dilemma për formacionin teksa në qëndër të mbrojtjes në krah të Van Dijk mund të jetë Matip me shume sesa Lovren ndërsa në mesfushë kapiteni Henderson që nuk është në formën më të mirë fizike do te luaje vendin ne formacion perballe Milner. Klopp mund ti gëzohet gjithsesi rikthimit të Sadio Manë në fushë  e lojës.

Ndërkohe arkiteti i spanjolleve, Diego Simeone do të duhet të bëjë pa yllin portugez Joao Felix I dëmtuar prej disa kohësh. Në vendin e tij me gjasë do të jetë Vitolo. I rikuperuari Diego kosta pritet ta nise ndeshjen nga stoli. Dy shkolla të ndryshme trajneresh janë përballë sonte. Një ekip ofensiv si ai I Jurgen Klopp përballë, kompaktësise,grintes dhe motivimit maksimal që Simeone I jep të tijve. Duel që garanton vërtet spektakel..

 

Atletico Madrid (4-4-2): Oblak; Vrsaljko, Savic, Gimenez, Saul; Koke, Partey, Llorente, Vitolo; Morata, Correa. Trajner.: Simeone.

Liverpool (4-3-3): Alisson; Alexander-Arnold, Van Dijk, Matip, Robertson; Henderson, Fabinho, Wijnaldum; Salah, Firmino, Mané. Trajner.: Klopp.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *