Subscribe

Orët e mesnatës e gjetën presidentin Ilir Meta në spitalin e Durrësit, për të vizituar Sekretarin e PD, Bledar Okshtuni, që u plagos të shtunën në zyrën elektorale në Kavajë.

 

Ilir Meta i uroi shërim të shpejtë Okshtunit, ndërsa drejtësisë i bëri thirrje të veprojë menjëherë për zbardhjen e plotë të ngjarjes.

 

“Nuk mund të mos vizitoja në spitalin e Durrësit aktivistin e Partisë Demokratike, z.Bledar Okshtuni, të plagosur me armë zjarri brenda në zyrën elektorale në Kavajë. I urova shërim sa më të shpejtë, si dhe i shpreha nënës dhe familjarëve të tij të gjithë solidaritetin dhe mbështetjen time. I falënderova mjekët e Durrësit për profesionalizmin, përkushtimin dhe humanizmin e dëshmuar, që Bledari të ketë tashmë një gjendje të stabilizuar, jashtë rrezikut për jetën. U bëj thirrje Prokurorisë dhe Policisë, që ky krim i shëmtuar zgjedhor të hetohet me shpejtësi, si dhe autorët e urdhëruesit e këtij atentati të arrestohen pa vonesë dhe të dalin para drejtësisë. Me qetësi dhe vendosmëri të shkojmë të gjithë drejt Referendumit të 25 Prillit për të rivendosur demokracinë dhe shtetin ligjor, për një Shqipëri të çliruar nga bandat dhe korrupsioni, ku vajzat dhe djemtë e nënave të dhembshura, të mos detyrohen të largohen, por të jetojnë të qetë dhe plot shpresë për të ardhmen e tyre në Atdheun tonë të dashur. Mezi pres të takohem me Bledarin sapo ai të dalë nga spitali. 🇦🇱”

One thought on “Meta viziton në spital Sekretarin e PD: Autorët e atentatit të arrestohen pa vonesë

 1. Dil dhe kerkoj ndjes Popullit
  Shqipetar o President I pist
  I the Shqipetareve plagosjen e beri Rama ja qe ska lidhje me Ramen
  Je ti qe perdodor kriminelet per pushtet
  Populli e di se kush je ti dhe larot qe te vin nga pas
  Nje thirrje kisha per Lulezim Bashen
  Vota e Shqipetareve nuk fitohet me kriminela qe dalin hapur dhe thon kujt partie I perkasin
  Dil dhe kerko ndies kundershtarit qe akuzove
  Populli po shef dhe kam bindjen qe te japi dhe ate qe meriton.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *