Shefi i kabinetit të kryetarit të Partisë Demokratike, Dorjan Teliti shprehet se kryeministri Edi Rama kopjon programin e PD.

 

Përmes një videoje të publikuar në ‘Facebook’ me deklaratat e kreut të qeverisë, Teliti akuzon Ramën se këto 7 vite ka shkelur mbi mundin dhe djersën e shqiptarëve të ndershëm.

 

“Iku kasa bashkë me inspektorët! Po për çfarë do i duhen tani kasat e tenderuara? Thjesht për të mbush xhepat me vjedhjen e radhës! Sa për biznesin e vogël, atë e ka shkatërruar totalisht! KUJDES! Kjo është fytyra e gënjeshtarit kronik! Ky është ai që për 7 vjet ka shkelur mbi mundin dhe djersën e shqiptarëve të ndershëm që punojnë çdo ditë. Koha ta largojmë të keqen po afron!”, shkruan Teliti.

 

 

 

 

Leave a Reply

Your email address will not be published.