Ne Gjermani befason Bajerni i Mynihut qe humbet ne transferten e Hofenhajmit. Skuadra e Ancelotit është paraqitur pa ide ne fushe dhe eshte befasuar dy here nga Uth qe ka gjetur rrugën e rrjetës ne çdo pjese.

 

I debatuar goli i pare qe erdhi pas nje rivenieje anësore te ekzekutuar shpejt teksa edhe nje top tjetër ishte ne fushe. Megjtihate diferenca mes Dortmundit te vendit te pare dhe Bajernit eshte vetëm 1 pike pasi edhe verdhezinjte nuk shkuan me shume se nje barazim pa gola ne Frajburg.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *