Policia franceze ka arrestuar një person te armatosur ne hyrje te nje hoteli ne Disneyland ne Paris. 28-vjeçari u gjet me dy arme, nje kuti me municione dhe nje kopje kurani ne nje çante. Personi nuk ka qene i njohur per shërbimet e sigurisë. Disa media raportojnë se i riu ka deklaruar se i mbante armët me vete pasi ndihej i pasigurte. Franca ndodhet në gjendje të jashtëzakonshme qe pas sulmeve terroriste në paris, nëntorin e kaluar, ku gjeten vdekjen 130 persona.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *